Тотенхем се премисли за кандидатурата на Гатузо за главен тренер

Од:

Раководството на Тотенхем се премисли во врска со назначувањето на италијанскиот фудбалски стручњак Џенаро Гатузо на позицијата главен тренер, пренесува „The Athletic“.

dobivaj vesti na viber

Според изворот, „Спарс“ се откажале од идејата поради бурната негативна реакција на навивачите по информацијата дека Гатузо може да го предводи Тотенхем.

Претходно, новинарот Николо Шира на Твитер изјави дека страните веќе се договориле за договор до 2023 година и се блиску до склучување соработка.

Вчера Фиорентина објави заминување на Гатузо од тренерската позиција. Тој ја презеде функцијата шеф на клубот на 25 мај и требаше да ги преземе своите должности на 1 јули.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он