Тотенхем подава рака на несаканиот Бејл

Од:

Тотенхем е подготвен да ја подаде раката кон несаканиот во Реал, Герет Бејл и да ја искористи пат ситуацијата со велшкиот репрезентативец, откако ќе го врати во Северен Лондон, пишува „Марка“.

dobivaj vesti na viber

„Белите“ на секаков начин се обидуваат да се разделат со крилото, кој сега има 30 години, но не сака да направи компромис, откако има договор до 2022 година.

Понуди за него исто недостасуваат, но сега шпанското издание тврди дека „петлите“ се подготвени да го вратат за 50-60 милиони евра, што е помалку од она што Реал го сака.

Самиот Бејл ќе мора да прифати значително намалување на неговата плата за повторно да заигра во лондонскиот тим, што исто така ќе претставува сериозен проблем.

Според објавата, од Реал Мадрид ќе продолжат да се обидуваат да го убедат да го прифати трансферот и се надеваат дека ќе размисли повторно, но не е сигурно дека ќе го направи тоа.

Сепак слична опција нема да биде толку лоша за фудбалерот, и доколку може да се сочува од повреди, тој може да ја заживее својата кариера и да му помогне на неговиот поранешен тим да го направи следниот чекор во нивниот развој .

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он