Тотенхем нуди 50 милиони евра за Шкрињар

Од:

Англиски Тотенхем подготви понуда од 50 милиони евра плус бонуси за словачкиот дефанзивец на Интер Милан Шкрињар.

Директорот на Тотенхем, Стив Хичен веќе разговарал со агентот на Шкрињар во Милано.

Претходно вчера „Скај Спорт Италија“ откри дека барале 60 милиони евра од Интер за нивниот играч, но „петлите“ не се подготвени да платат толку.

„Нероазурите“ се надеваат дека ќе го продадат 25-годишниот Шкрињар, а со добиениот дел од сумата ќе гопривлечат Никола Миленковиќ од Фиорентина.

Би можело да ве интересира

Челзи ќе го праќа Кепа на позајмица во Шпанија

Ана Ололовска

Артета: Одлуката за повлекување на Озил од составот е донесена исклучиво од фудбалски причини

Ана Ололовска

Клоп информира за повредата на Мане

Ана Ололовска

Жоржињо: За мене ќе биде чест да играм со Чех, претходно ова можев да го направам само на плејстејшен

Ана Ололовска

Алегри e можна замена за Лампард во Челзи

Жарко Настоски

Озил се налути откако не го вклучија во составот на Арсенал за Премиер лигата

Жарко Настоски