Тотенхем им се оддолжува на навивачите за авантурата „Суперлига“, им даде место во управниот одбор на клубот

Од:

Англискиот премиерлигаш Тотенхем ќе именува претставници на навивачите во својот Управен одбор, во обид да ги подобри односите кои се нарушија откако клубот беше меѓу основачите на несудената европска „Суперлига“.

– Веруваме дека ова претставува автентично и вистинско претставување и оти ќе обезбеди навивачите да бидат сржта во донесувањето на одлуките на клубот, што ние исклучително го поздравуваме, соопшти премиерлигашот од северен Лондон.

Тотенхем беше меѓу шесте премиерлигаши, заедно со Ливерпул, Арсенал, Манчестер јунајтед, Манчестер сити и Арсенал, кои иницираа формирање Супер лига, но под притисок на навивачите и јавноста, набрзо го напуштија проектот.

Потесна соработка со претставници на навивачите во донесувањето на клупските одлуки минатата недела најави и Челзи.

Би можело да ве интересира

Нови навивачки инциденти во францускиот фудбал

А1он

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он

Демба Ба замина во фудбалска пензија

А1он

ФИФА може да ја укине забраната за бразилските играчи на следните натпревари во Премиер лигата

А1он

Санто прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за август

А1он

Венгер очекува Халанд да се пресели во клуб од Премиер лигата во наредните години

А1он