Тотенхем им ги продолжи договорите на Вертонген и Ворм до крајот на сезонава

Од:

Тотенхем ги продолжи договорите со дефанзивецот Јан Вертонген и голманот Мишел Ворм до крајот на оваа сезона. Договорите на двајцата истекуваа на 30 јуни, но тие се согласија да продолжат да бидат дел од тимот на Спарси.

Имаше и опција Вертонген веднаш да замине, бидејќи има сериозен интерес од италијанските клубови во Серија А. Сепак, Белгиецот одлучи да му помогне на Тотенхем до крајот на сезоната, што е добра вест за Жозе Мурињо.

36-годишниот Ворм беше ослободен од Тотенхем минатото лето, но потоа лондонскиот тим го врати со договор до крајот на сезоната, поради сериозната повреда на актуелниот голман Уго Лорис.

Тотенхем, исто така, потврди дека Дани Роуз и Кајл Вокер-Петерс, кои играат на позајмица во Њукасл и Саутемптон, исто така, ќе ја завршат сезоната во нивните сегашни клубови.

Би можело да ве интересира

Баерн по вторпат во клупската историја го освои Суперкупот на Европа

А1он

Шкендија загуби, но му пружи силен отпор на големиот Тотенхем

А1он

УЕФА: Правилото за пет замени останува и за натпреварите од Лигата на шампионите и Лигата на Европа

А1он

Нема да се одигра натпреварот Тотенхем – Лејтон Ориент, во нисколигашот 15 заразени со коронавирус

А1он

Видaл до фановите на Барса: Благодарам за љубовта, тоа беа две прекрасни години

А1он

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

А1он