Toтехенм со рекорден трансфер од 80 милиони евра

Од:

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Почетино сака да го донесе во неговиот тим својот сонародник Џовани Ло Келсо од Бетис за 80 милиони евра, со што ќе го урне рекордот на клубот во преодниот рок.

Според „Дејли мирор“, Почетино е заинтересиран за Келсо, со кого дополнително би ја зацврстил линијата за врска.

За разлика од двата претходни кога не донесе ниеден фудбалер, екипата од Лондон во овој преоден рок одлучила да потроши доста пари на засилување, ако зе земе предвид дека неодамна за 60 милиони евра го донесе Тангуја Ндомбеле од Лион.

Инаку, за Ло Келсо беше заинтересирана и Бенфика, но англиските медиуми тврдат дека тој повеќе преферира да игра во Премиер лигата отколку во Португалија.

Би можело да ве интересира

Манчестер јунајтед го гледа Муса Дембеле како замена за Рашфорд

Ана Ололовска

Гвардиола до ФА: Намалете го бројот на натпревари

Ана Ололовска

Англиската Премиер лига најдобра на светот, македонската Прва лига на 77. место

Ана Ололовска

Покетино може следната сезона да го предводи Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Клоп дава 60 милиони евра за Тимо Вернер

Предраг Петровиќ

Вернер сака да замине во Ливерпул

Ана Ололовска