Торонто најави потпишување на договор со Инсиње

Од:

Напаѓачот на Наполи и Италија, Лоренцо Инсиње потпиша четиригодишен договор со Торонто, соопшти денес прес-службата на канадскиот клуб.

dobivaj vesti na viber

Триесетгодишниот Италијанец ќе му се приклучи на Торонто по истекот на договорот со Наполи на крајот од сезоната 2021/22.

Инсиње постигна пет гола и има шест асистенции на 19 настапи за Наполи оваа сезона.

Во летото 2021 година Инсиње стана европски првак со репрезентацијата на Италија.

Би можело да ве интересира

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска

Жиру ги казни тактичките решенија на Инзаги, Милан победи во „Дерби дела Мадонина“

Ана Ололовска

Мурињо: Рома е „мала“ во очите на моќните

Ана Ололовска

Рома не успеа да ја победи Џенова

Ана Ололовска

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска