Торонто изедначи во серијата со Милвоки

Од:

Кошаркарите на Торонто го добија четвртиот натпревар од финалето на Истокот во НБА-лигата против Милвоки со 120:102 и изедначија на 2-2 во серијата прв до четири победи.

Крис Мидлтон со 30 поени седум асистенции и шест скока беше најзаслужен за победата на канадскиот тим.

Торонто беше подобар противник во сите четири делници од натпреварот искористувајќи ја по втор пат предноста што ја носи домашниот терен.

Следниот меч е закажан за 24 мај на теренот на Милвоки.

Прв финалист во разигрувањето за шампионскиот трофеј е Голден стејт кој во финалето на Западната конференција го елиминира Портланд со 4-0.

Би можело да ве интересира

Џо Џонсон стана играч во Детроит

Ана Ололовска

Грифин: Лос Анџелес е град на Лејкерси, а не на Клиперси

Ана Ололовска

Гордон го продолжи договорот со Рокетси

Ана Ололовска

Калдерон може да стави крај на својата кариера

Ана Ололовска

Хауард потпиша за Лејкерс

Ана Ололовска

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

А1он