Торес ја заврши кариерата

Од:

Поранешниот фудбалер на Атлетико, Ливерпул, Челзи и шпанската репрезентација Фернандо Торес на Твитер го објави своето пензионирање.

– Морам да објавам нешто многу важно. По 18 неверојатни години, дојде време за пензионирање. Следна недела, 23-ти јуни во 10 часот по локално време во Токио, ќе се одржи прес-конференција, при што ќе ги раскажам сите детали. Се гледаме таму, – напиша 35-годишен фудбалер.

Торес е светски шампион со репрезентацијата на Шпанија и двократен европски шампион, освојувач на Лигата на шампионите во Челзи, како и победник на Лига Европа со Челзи и Атлетико.

За време на неговата кариера одигра 706 натпревари во кои постигна 252 гола и ствари 73 асистенции.

Би можело да ве интересира

Матип го продолжи договорот со Ливерпул до 2024 година

Барса и Реал предлагаат „Ел Класико“ да се игра на 18 декември

Клоп: Изгледа дека Манчестер Јунајтед е единствениот тим што сака да игра со нас во моментов

Ана Ололовска

Солскјер за сликата на Погба со Зидан: Тој сака да остане во Манчестер

Ана Ололовска

Средбата меѓу Зидан и Погба ги обнови гласините

Ана Ололовска

Ешли Кол се врати во Челзи

Ана Ололовска