Тони Паркер застанува на чело на Лион?

Од:

Прославениот кошаркар Тони Паркер наскоро би можел да добие сериозна улога и во светот на фудбалот.

Според „Екип“, сопствениците на Лион ја разгледуваат можноста Паркер да го наследи претседателот на „лавовите“, Жан-Мишел Ола од 2023 година, кога истекува мандатот на актуелниот лидер.

Сопствениците на Лион имаат удел во Асвел, каде Паркер работи како претседател, тие купиле 25 проценти од кошаркарскиот клуб, така што соработката е засилена во претходните години.

Поранешниот кошаркар на Сан Антонио се чини дека толку добро ја игра улогата на шеф, толку многу што сега го сакаат во фудбалски гигант како Лион.

Би можело да ве интересира

Шефот на Лион повторно изрази незадоволство од прекинувањето на Лига 1

Ана Ололовска

Бенасер се согласи на договор со ПСЖ

Ана Ололовска

Ди Марија има несоница и депресија поради паузата во сезоната

Ана Ололовска

ПСЖ потпиша договор со Икарди до 2024 година

Ана Ололовска

Депај се опорави од повредата на коленото и ќе започне со тренинзи за една недела

Ана Ололовска

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска