Тони Крос останува во Реал

Од:

Тони Крос со денешното продолжување на договорот со Реал Мадрид стави точка на шпекулациите во врска со неговата иднина.

Крос останува со „кралевите“ до 2023 година, откако го продолжи неговиот договор на уште една година.

Германскиот фудбалер беше дел од медиумските шпекулациите дека може да замине од Сантјаго Бернабеу по најавите на тренерот Зинедин Зидан дека ова лето во клубот ќе има големи промени.

Инаку, Крос во Реал дојде од Бајерн Минхен во 2014 година, а со шпанскиот клуб освоил 11 трофеи.

Би можело да ве интересира

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Азар ќе ги пропушти следните два натпреварa на Реал

Ана Ололовска

Де Геа не е прв избор кај новиот селектор

Ана Ололовска

Јовиќ за Милан: Шпекулациите ме смеат

Нов удар за Реал Мадрид

Милан го бара Јовиќ од Реал

Ана Ололовска