Тонали: Милан треба да се врати на стариот ентузијазам

Од:

Фудбалерот за врска на Милан, Сандро Тонали смета дека тимот треба да го врати својот ентузијазам по кој беше препознатлив до скоро време.

– Ние мора да работиме за да го разгориме нашиот ентузијазам што не водеше напред во текот на целата година. Треба да го вратиме што е можно побрзо. Работевме многу напорно во текот на изминатите неколку дена и докажавме дека можеме, го цитира Тонали „Скај Спорт Италија“.

Милан кој долго време беше лидер во Серија А, синоќа ја победи Рома на гостински терен со 2:1 и со вкупно 52 освоени бода е втор на табелата. Води Интер со 56 бода.

Би можело да ве интересира

Милан нема намера да го продаде Лео за помалку од 50 милиони евра

Ана Ололовска

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска