Тодор Тодороски промовиран во Сумгајт

Од:

Македонскиот репрезентативец Тодор Тодороски е нов член на Сумгајт, прволигаш од Азербејџан. Тој денеска и официјално беше промовиран во новиот клуб.

dobivaj vesti na viber

23-годишниот десен бек во наредните две сезони ќе го носи дресот на Сумгајт.

Тодороски се пресели во Азербејџан од словачкиот прволигаш Серед. Претходно настапуваше за Раднички Ниш, а во кариерата беше дел и од Осијек, Шибеник, Вардар, Металург, Кожуф и 11 Октомври.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он

ВИДЕО: Репрезентативец што играше за Шкупи почина на 23 години, колабирал на сред тренинг

А1он

Болоња го потврди Тијаго Мота за нов тренер

Лацио прими гол во 92. минута за реми кај Сампдорија

Геце со прв гол по враќањето во Бундеслигата, Ајнтрахт го доби гол-шоуто кај Вердер

Нова „деветка“ на островот! Данди-Селтик 0:9