Тиквеш го изненади Шкупи, Нгоба постигна хет-трик

Од:

Македонскиот првак Шкупи загуби од Тиквеш со 3:1 во одложениот меч од првото коло од Првата фудбалска лига што денеска се одиугра во Кавадарци. По заминувањето на тренерот Гоце Седлоски, тимот на Шкупи падна во формата.

Напаѓачот на Тиквеш, Барга Нгоба, во 23.минута донесе предност за домаќинот, а пет минути уште еднаш ја затресе мрежата на Шкупи.

На самиот почеток на второто полувреме Нгоба стигна до хет – трик, а потоа Шкупи остана и со играч помалку. Почесен погодок за тимот од Чаир постигна Реналдо Цефас.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Седлоски: 2022 беше успешна за Шкупи, следната сакаме одбрана на титулата

Шкупи го „торпедираше“ Работнички, Струга со седма победа во низа

Седлоски си замина од Шкупи

Струга на Захариевски со совршена „петка“ по победата на Силекс

Бредли: Шкупи е одличен тим

„Шкупи штеди“: Фудбалерите наместо во хотел „дремнале“ во „Мекдоналдс“ на враќање од Гибралтар

Горан Наумовски