Тијаго Силва може да се врати во Милан по крајот на сезоната

Од:

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Тијаго Силва може да ја продолжи кариерата во Милано, пренесува „Фудбал Италија“.

Се очекува Бразилецот да го напушти ПСЖ на крајот на сезоната по истекот на неговиот договор.

Според изворот, Силва размислува за опцијата за враќање во Милано по крајот на сезоната, но високите барања за плата може да станат пречка.

Бразилскиот дефанзивец играше во Милан од 2009 до 2012 година, по што се пресели во ПСЖ.

Би можело да ве интересира

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска

Интер сака да го продолжи изнајмувањето на Санчез до крајот на сезоната

Ана Ололовска

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обештетување

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска

Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето

Ана Ололовска