Тиаго Силва го напушта ПСЖ

Од:

Шампионот на Франција, Пари Сен Жермен е подготвен да го продаде 33-годишниот дефанзивец Тиаго Силва следното лето.

dobivaj vesti na viber

Договорот на Силва со парижаните истекува во 2020 година. Тој пристигна од Милано во 2012 година за повеќе од 42 милиони евра.

Неговата возраст, сепак, ќе ги натера Французите да бараат алтернативи за позицијата на централен дефанзивец додека се обидуваат да земат некакви пари од можниот договор.

Според информациите од „Лe10Спорт“, поранешниот клуб на Бразилецот има најголем интерес. Играчот е поврзан со преминување и во Јувентус, Наполи и Рома.

Тиаго Силва е петкратен шампион во Лига 1 со ПСЖ и четирикратен освојувач на Купот.

Би можело да ве интересира

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

Ана Ололовска

Гризман му даде поддршка на Умтити: Без него немаше да го освоиме СП, тој е примерен професионалец

Ана Ололовска

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

Ана Ололовска

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

А1он

Ковач пред отказ во Монако

Ана Ололовска

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата плата на фудбалерот

Ана Ололовска