Тешки три бода за Милан на гостувањето кај Верона

Од:

Милан освои три бода по тешката победа со 1:0 синоќа на гостувањето кај Верона во претпоследнито дуел од третото коло во италијанската Серија А.

Голот вреден победа за „миланезите“ го постигна полскито интернационалец Криштоф Пјонтек од пенал во 68. минута.

Верона играше со фудбалер помалку од 21. минута кога беше отстранет Мариуш Стемпински. На самиот крај на средбата, црвен картон доби и гостинскиот играч Давид Калабрија.

Милан со шест бода се наоѓа на 7.место, додека Верона досега собра четири бода и е 11-та.

Би можело да ве интересира

Интер сака да го продолжи изнајмувањето на Санчез до крајот на сезоната

Ана Ололовска

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обештетување

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска

Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето

Ана Ололовска

Интер ќе добие 15 милиони евра ако ПСЖ го продаде Икарди во друг италијански клуб

Ана Ололовска

Претседателот на Бреша го најави заминувањето на Балотели: Тој е чуден човек

Ана Ололовска