Тер Штеген бара 10 милиони евра годишно од Барселона

Од:

Голманот на Барселона, Марк Андре тер Штеген продолжува да преговара со клубот за потпишување на нов договор, објави новинарот Никола Скира на Твитер.

Двете страни сè уште не се согласија за платата на голманот. Дваесет и осумгодишниот Германец бара 10 милиони евра годишно од каталонски клуб, додека последната понуда на Барса беше 6,3 милиони годишно, плус бонуси.

Преговорите меѓу клубот и играчот ќе продолжат следната недела. Сегашниот договор на голманот е со важност до летото 2022 година.

Во сезоната 2019/20, Тер Штеген настапи на 34 натпревари за Барселона и прими 34 голови.

Би можело да ве интересира

Реал на плус четири, титулата во Ла Лига се поблиску

Ана Ололовска

Зидан објасни зошто Азар нема да игра со Хетафе

Ана Ололовска

Претседателот на Барселона незадоволен од Гризман

Ана Ололовска

Бускетс се предаде: Реал веројатно нема да изгуби поени

Ана Ололовска

Сетиен по ремито против Атлетико: Губењето поени ги намали нашите шанси за титулата

Ана Ололовска

Атлетико веќе не се интересира за Кавани

Ана Ололовска