Тениски “Фјучерс” во Трнава: Ѓорческа во полуфинале

Од:

Лина Ѓорческа се пласира во полуфиналето на “ИТФ фјучерс” турнирот во Трнава, Словачка, што се игра за награден фонд од 25.000 долари.

Најдобрата македонска тенисерка во чеврт-финалето ја елиминира Романката Александра Каданту, 59-та на “ВТА” ранг листата, со 6:3, 6:2.

Нејзина ривалка во мечот за финале ќе биде Русинката Влада Ковал.

Би можело да ве интересира

Вимблдон ќе биде обесштетен од осигурувањето со 114 милиони евра

А1он

Убиецот на словачкиот новинар осуден на 23 години затвор

А1он

Словачка го ограничува движењето налуѓето шест денови

Ана Ололовска

Зверев играл со коронавирус во Австралија?

Ана Ололовска

Директорот на Вимблдон: Се надевам дека Федерер и Серена ќе играат во 2021 година

Ана Ололовска

Откажан овогодишниот турнир во Вимблдон, првпат по Втората светска војна

А1он