Тенисерот Јотовски го предаде полуфиналето во Кисељак

Од:

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во полуфиналето на турнирот во Кисељак, Босна и Херцеговина, откако го предаде натпреварот против словенечкиот тенисер Том Кочевар-Дешман.

Првиот сет му припадна на словенечкиот тенисер, а Јотовски се откажа во вториот сет при резултат 0:3 за противникот.

Македонскиот тенисер заради болки во раката не можеше да го продолжи натпреварот.

Јотовски беше втор носител на овој турнир со награден фонд од 15.000 долари.

Би можело да ве интересира

Украинската тенисерка исвиркана: Треба да се срамат

Почина Германецот кој со нож ја нападна Моника Селеш

Шокантен пораз на Ѓоковиќ во осминафиналето во Монте Карло

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тенисерката падна на земја и врисна од болки – ја изнесоа од теренот со количка

Голем скандал во тенисoт: Играчи продавале гем за 400 евра, меч за 2.000 евра

Предраг Петровиќ

Ѓоковиќ остана без првото место: Алкараз го симна од врвот

Ана Ололовска