Тен Хаг: Реал е голем предизвик за нас

Од:

Тренерот на Ајакс, Ерик тен Хаг изјави дека Реал Мадрид е голем предизвик за холандскиот тим.

„Овој ривал е огромен предизвик за нас. Целосно смефокусирани на утрешниот натпревар. Ова важи за сите наши фудбалери“, изјави Тен Хаг.

Тој се наврати и кон неубедливите настапи на Ајакс во шампионатот во Холандија, каде доживеаја порази од Хераклес и Феенорд.

„Никој не сакаше тоа да се случи. Не играме постојано на високо ниво и тоа е проблем. Не игравме добро против Хераклес и Феенорд. Сега треба да бидеме доста посилни. Треба да го докажеме тоа и против Реал Мадрид“, додаде тренерот на Ајакс.

Би можело да ве интересира

Реал Мадрид предложи одржување на натпревар помеѓу Федерер и Надал на „Сантијаго Бернабеу“

Ана Ололовска

Реал Мадрид до Надал: Горди сме што сте почесен член на нашиот клуб

Ана Ололовска

Цената на фудбалерите на Барселона и на Реал Мадрид е повеќе од милијарда евра

А1он

Родригез нема да го напушти Реал

А1он

Марселo имал понуди од италијански клубови

А1он

Реал Мадрид нема да разгледува понуди за Варан