Тајсон Фјури: Мастурбирам седум пати на ден пред борбата со Вајлдер

Од:

Поранешниот светски шампион во бокс Тајсон Фјури раскажа како се подготвува за реваншот со Дионтеј Вајлдер.

– Правам многу работи што порано не сум ги направил. Јадам пет или шест пати на ден, пијам осум литри вода. Ако тоа ми даде предност, јас сум подготвен да пробам. Мастурбирам седум пати на ден, продолжувам да го покачувам тестостеронот, изјави Фјури.

Реванш мечот Вајлдер – Фјури ќе се одржи на 22 февруари во Лас Вегас.

Во првата меѓусебна пресметка на почетокот на декември, немаше победник по што шампионскиот појас во ВБЦ верзијата во тешка категорија остана кај Вајлдер.

Би можело да ве интересира

Двајца боксерски репрезентативци од Македонија останаа заглавени во Лондон

А1он

Македонските боксери ги добија противниците за олимписките квалификации

Мајката на трите деца на Флојд Мејведер пронајдена мртва

А1он

ВИДЕО: Боксерката од Полска се шегуваше на сметка на колешката од Кина за коронавирусот, па го доби „одговорот“ во рингот

А1он

Мејведер сака 600 милиони долари за борба против Хабиб

А1он

Официјално: Џошуа против Бугаринот Пулев на 20 јуни во Лондон

Ана Ололовска