Суперкупот на Англија во 2021 година може да биде преместен од „Вембли“ поради женското ЕП

Од:

Англискиот фудбалски Суперкуп можеби нема да се одржи на „Вембли“ во 2021 година. Во тек се преговори за преместување на натпреварот на друг стадион. Причината е Европското првенство за жени.

Женското ЕУРО 2021 ќе се игра во Англија од 7 јули до 1 август.

По традиција Суперкупот на Англија се игра на „Вембли“.

Би можело да ве интересира

Менаџерите и капитените во Премиер лигата ќе дискутираат за намалувањето на платите

Ана Ололовска

Арсенал со позиција за остатокот од сезоната

Ана Ололовска

Во Англија сакаат да го зголемат бројот на замени по рестартирањето на сезоната со цел да се минимизираат повредите

Ана Ололовска

Ливерпул стравува од заминувањето на Клоп во германската репрезентација

Ана Ололовска

Сања за Погба: Го гледам како се враќа во Торино

Ана Ололовска

Арсенал влегува во трката по Џејмс Родригез

Ана Ололовска