Суарез побара од Барса да му најде пристоен заменик

Од:

Луис Суарез е свесен дека нема да го предводи нападот во Барселона долго време. Уругвајскиот напаѓач очекува клубот да му најде пристоен заменик.

– Претпоставувам дека Барса ќе привлече младо момче – број 9, кој не само што ќе се натпреварува со мене, туку ќе биде и дел од иднината на клубот, бидејќи јас самиот го сакам најдобро за тимот, рече Лучо.

Суарез го води нападот на Каталонците веќе пет години по трансферот од Ливерпул. За овој период, тој помогна во освојувањето на 13 трофеи, вклучувајќи ја и Лигата на шампионите и четири титули во Ла Лига.

Би можело да ве интересира

Барса и Реал предлагаат „Ел Класико“ да се игра на 18 декември

Средбата меѓу Зидан и Погба ги обнови гласините

Ана Ололовска

Меси: Во наредниот период ќе откријам до кога ќе продолжам да играм

Барса и Реал ќе играат на „Камп Ноу“

Ла Лига повторно со иницијатива да се играат првенствени натпревари надвор од Шпанија

Ана Ололовска

Модриќ нема да игра на „Ел Класико“

Ана Ололовска