Стојанов и Саздова победници на онлајн шампионатот во кати во традиционално карате

Од:

Преку платформата „ЗООМ“ во организација на МТКФ во текот на вчерашниот ден се одржа 52. Државен шампионат на Македонија во кати во традиционално карате за сите возрасни категории. На шампионатот учество земаа 93 натпреварувачи од 15 карате клубови од Македонија.

Државни Шампиони во кати за 2020 година во своите категории станаа следните натпреварувачи:

Спасе Стојанов (сениори/јуниори) КК Шихан-Струмица
Мила Саздова (сениорки/јуниорки) КК Работнички-Скопје
Максим Илиев (кадети) КК Шихан Струмица
Александра Стојановска (кадетки) КК Шихан Струмица
Иван Трпковски (деца 12-13) КК Работнички
Мила Младеновска (деца 12-13) КК Работнички
Матеј Мангаровски (деца 10-11) КК Работнички
Марта Димковска (деца 10-11) КК Скопје
Теодор Трпков (деца 8-9) КК Скопје
Камелија Недев (деца 8-9) КК Работнички
Милош Китановиќ (деца 12-13)жолт до зелен појас КК Шихан Струмица
Јана Хаџи Антоновска (деца 8-9) жолт до зелен појас КК Работнички
Филип Недев (деца 6-7) КК Работнички
Бисера Петковска (деца 6-7) КК Нишијама.

Би можело да ве интересира

Саздовска и Стојанов најуспешни на Државниот онлајн шампионат во традиционално карате

А1он

Одржан онлајн состанок на бордот на директори на ИТКФ

Ана Ололовска

Тренинзите на најдобрите македонски каратисти достапни на „you tube“ каналот на КФМ

Ана Ололовска

Еспинос: Карате светот обединет околу исти цели

Ана Ололовска

Недеви почнаа со одржување карате тренинзи онлајн

Ана Ололовска

Одложен квалификацискиот олимписки турнир во карате

А1он