Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

Од:

Поранешниот менаџер на Њукасл, Стив Брус не остана долго време без работа, откако Вест Бромвич Албион го потврдија како нов тренер со 18-месечен договор во обид да ги крене на табелата и пак да ги донесе до шанса за влез во Премиерлигата.

dobivaj vesti na viber

Брус изјавуваше дека искуството во Њукасл го натерало да се повлече од менаџерската позиција, но сепак, ја прифати понудата на ВБА по отказот кој го доби Валериен Исмаел.

„Пресреќен сум што добивам шанса да работам со клуб со голема историја и традиција. Го познавам многу добро и подготвен сум за предизвикот“, изјави 61-годишниот поранешен дефанзивец на Манчестер јунајтед.

ВБА е 11-ти клуб на Брус во менаџерската кариера и се израмни со легендарниот менаџеер на Астон вила, Рон Саундерс како менаџер на трите клуба од Бирмингем – Вила, Бирмингем сити и ВБА. Вест Бром се на 8 поени од првите две места во Чемпионшип (кои водат директно во Премиерлигата) и израмнет со поени од местата кои водат во плејофот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска