Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Од:

Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат.

Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута.

По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10. место, додека Арсенал со девет бода и натпревар повеќе е на 5. позиција.

Би можело да ве интересира

Вулверхемптон е подготвен да му понуди на Траоре нов договор со плата од 110 илјади евра неделно

Ана Ололовска

Астон Вила победи на четири натпревари на почетокот на сезоната за прв пат од 1930 година

Ана Ололовска

Ван Дaјк до повредата, не пропушти ниту една минута во Премиер лигата од 2018 година

Ана Ололовска

Мурињо: Да се губи со 3:0 и да се биде инфериорен во сите погледи, не е лесно да се верува во успех, честитки за Вест Хем

Ана Ололовска

Ван Дајк ќе мора на операција

Ана Ололовска

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Ана Ололовска