Старт на вториот дел од фудбалската сезона: Ренова триумфално кај Брегалница

Од:

Ренова на одличен начин ја отвори пролетта. Тимот на Ќатип Османи дојде во Штип и успеа да ја победи Брегалница со 1-2.

Голманот на домашниот тим Давид Денковски во 16.минута направи голема грешка, а Ренова знаеше тоа да го искористи и поведе со 0-1.

Виктор Серафимовски во 52.минута зголеми на 0-2 и беше јасно дека „гипсарите“ ќе направат изненадување во Штип.

Урош Дамњановиќ во 58.минута постигна гол за надеж, но до крајот Брегалница не успеа да стигне до реми.

Би можело да ве интересира

Струга ТЛ го победи Работнички и ја зголеми предноста пред Шкупи

Шкендија со деветмина го победи Работнички

Поради снегот одложено колото во домашниот прволигашки фудбал

ПМФЛ: Шкупи со победа ја завери есенската титула, одложен дуелот во Струга

Ана Ололовска

ПМФЛ: Завршни натпревари пред зимската пауза

Ана Ололовска

ПМФЛ: Работнички и Ренова ремизираа без голови