Средбата меѓу Зидан и Погба ги обнови гласините

Од:

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и халфот на Манчестер Јунајтед Пол Погба се сретнале во Дубаи за време на паузата за националните тимови.

Играчот од средниот ред замина за Блискиот исток за да го продолжи закрепнувањето од повредата на глуждот што го мачи веќе некое време и ќе го пропушти неделното дерби со Ливерпул.

Зидан пак се најде на истото место во истото време поради учество во конференција поврзана со интеграцијата на вештачка интелигенција во спортската индустрија.

Уште во текот на летото, Зидан сакаше да го привлече Погба во Реал Мадрид, а самиот фудбалер исто така, даде до знаење дека неговата желба е да го напушти Јунајтед.

Сепак, од „Олд Трафорд“ останаа непопустливи и изјавија дека Погба не е на продажба. Тоа сепак не ги сопре шпекулациите и медиумите продолжуваат да тврдат дека Зидан ќе направи нов обид да го земе својот сонародник во зима.

Најверојатно двајцата не ја пропуштиле можноста да разговараат за стратегијата за зимската офанзива за време на состанокот во Дубаи.

Би можело да ве интересира

Намалувањето на платите во Англија ќе удри на здравствениот систем

Ана Ололовска

Хакими потпиша со Реал до 2023 година

Ана Ололовска

Тотенхем и Њукасл ги зедоа службените телефони и лаптопи на вработените

Ана Ололовска

Раководството на „Камп Ноу“ сака поголеми жртви од Меси и останатите

Ана Ололовска

Менаџерите и капитените во Премиер лигата ќе дискутираат за намалувањето на платите

Ана Ололовска

Арсенал со позиција за остатокот од сезоната

Ана Ололовска