Србинот Лукиќ нов селектор на руските кошаркари

Од:

Српскиот стратег Зоран Лукиќ денеска е потврден за нов селектор на руската кошаркарска репрезентација.

Toj доаѓа на местото на Сергеј Базаревич, а официјално новата должност ќе почне да ја извршува од средината на ноември.

Покрај националиот тим на Русија, српскиот тренер ќе продолжи да седи на клупата на прволигашот Нижни Новгород.

Би можело да ве интересира

Путин предупредува дека Русија е подготвена да возврати на заканите, доколку мора

А1он

Руски измамници продаваат уреди за „дечипирање“

Ана Ололовска

Пекинг и Москва заеднички го осудија американскиот самит на кој не се поканети

Ана Ололовска

Расте бројот на загинати во несреќа во рудникот во Сибир

Вучиќ по средбата со Путин: Добивме неверојатна цена за гасот

А1он

ВИДЕО: Несреќа во рудник во Русија, најмалку 11 загинати