Србија се пласира на ЕУРО 24

Од:

По 24 години, Србија ќе игра на Европското првенство во фудбал следната година по освоениот потребен еден бод во последниот натпревар.

По 90 минути мачење со бугарската репрезентација која даде неочекуван отпор и резултат од 2:2, српската репрезентација сепак ја задржа втората позиција во групата што ја носи на Европското првенство заедно со Убгарија која е првопласирана по победата врз репрезентацијата на Црна Гора со 3:1.

Би можело да ве интересира

Јокиќ, Пикси, академици и доктори: Над 2.000 познати се потпишаа за „Александар Вучиќ – Србија не смее да запре“

Предраг Петровиќ

Неколку училишта и некои институции во Белград утринава добија дојави за поставени бомби

Истрага за возачот кој го однесе Палевски во Турција: Обвинителството бара да му се продолжи притворот

Дојави за бомби во неколку белградски училишта

Состојка опасна за црниот дроб и белите дробови е пронајдена во чај од Хрватска направен од листови нане од Србија

Катерина Ѓуровски

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески