Спалети опција за нов ментор на Милан

Од:

Поранешниот тренер на Рома и Интер, Лучано Спалети може да го преземе Милан, пренесува „Кориере дело Спорт“.

Раководството на клубот смета дека неговата номинација е приоритет откако пропаднаа разговорите со Ралф Рангник.

Според весникот, токму Спалети е тој што може да го замени Стефано Пиоли, кој ќе биде ослободен по крајот на сезоната.

За последен пат Спалети беше на чело на Интер, кој замина минатата година по две сезони во клубот.

Би можело да ве интересира

Игуаин и Сари склучиле пакт

Ана Ололовска

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска