Спалети одби да ја предводи Фиорентина

Од:

Познатиот италијански фудбалски тренер, Лучијано Спалети ја одбил понудата да застане на чело на Фиорентина, пренесува „Ла Газета дело Спорт“.

Според изворот, 61-годишниот стручњак не се согласил со понудата на „виолетовите“ бидејќи тој сè уште добива отштета од Интер кој пред истекот на договорот ја прекина соработката со него.

Интер мора да му исплаќа плата на тренерот до крајот на јуни 2021 година.

Спалети беше на чело на Интер од 2017 до 2019 година, по што го напушти тимот.

Би можело да ве интересира

Џеко ќа ја напушти Рома поради конфликт со тренерот

Ана Ололовска

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Ана Ололовска

Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Ана Ололовска

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска