СП 2018: Погба победата во полуфиналето ја посвети на децата од Тајланд

Од:

Францускиот фудбалер Пол Погба, победата над Белгија (1:0) во полуфиналето на Светското првенство ја посвети на децата од пештерата во тајланд.

– Оваа победа е за хероите на денот, секоја чест момчиња, толку сте силни, напиша Погба на Твитер.

Акцијата за спасување на 12 момчиња и нивниот печен тренер во Тајланд успешно заврши вчера. Младите фудбалери и нивниот тренер останаа заробени во пештера 18 дена, бидејќи водата која го подигна нивото го преплавија влезот.

Младите фудбалери од Тајланд добија покана од ФИФА во живо да го гледаат финалето на СП, но тие ќе остана во татковината поради следење на нивната здравствена состојба.

Би можело да ве интересира

Мундијалот на Русија и донесе 12,5 милијарди евра

Ана Ололовска

Бехрами исфрлен од швајцарската репрезентација

Ана Ололовска

Кејн е многу разочаран по Мундијалот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Цел свет зборува за Колинда, дел од Хрватите бесни

Наум Локоски

СП 2018: Вида им се извини на Русите за непримерните коментари

Ана Ололовска

Далиќ: Бог ни даде шанса за одмазда

Ана Ололовска