СП 2018: 120 илјади билети дополнително дистрибуирани во првите часови на продажбата

Од:

Неколку часа откако дополнителната квота на билетите за Светското првенство беше достапна на веб-страницата на ФИФА, 120.000 билети веќе беа дистрибуирани до навивачите, објави прес-службата на организацијата.

Во моментов, само ограничен број на билети остануваат достапни за купување на сајтот.

Од почетокот на продажбата во септември 2017 година, навивачите од целиот свет веќе имаат купено повеќе од 2,5 милиони билети. Продажбата на сајтот ќе трае до 15 јули.

Поради фактот што одредени билети редовно се препродаваат преку посебна платформа на веб-страницата на ФИФА, билети кои се недостапни во одредена зона може подоцна да бидат достапни за повторно купување.

Специјална платформа за пренос и препродажба на билети исто така е достапна на сајтот. Тоа ќе им овозможи на навивачите во согласност со постоечките правила да ги променат податоците за гостите, како и да препродаваат билети во случај на промена на плановите.

Би можело да ве интересира

ФИФА ги утврди датумите за Светското клупско првенство

Мундијалот во Катар останува со 32 репрезентации

Ана Ололовска

ВАР-системот ќе се воведе на овогодинешното СП во фудбал за жени

Предраг Петровиќ

Оман и Кувајт може да бидат домаќини на дуели од СП 2022

Ана Ололовска

Блатер ги обвинува Саркози и Платини дека придонеле Катар да го добие СП 2022

Ана Ололовска

Во Русија има уште пет илјади странски навивачи останати нелегално по Мундијалот

Наум Локоски