Солскјер за убедливата победа над Рома: Покажавме добра реализација

Од:

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, изрази задоволство од покажаната ефикасност на неговите избраници синоќа на дуелот со Рома.

Манчестер јунајтед ја совлада „римската волчица“ со 6:2 во полуфиналето од Лигата на Европа, иако на полувреме губеше со 1:2.

– Покажавме добра реализација и сме многу среќни. Тимот покажа карактер. Не ги спуштивме главите и се вративме во игра. На пет или десет минути на крајот од првото полувреме, изгледавме избледено, но успеавме да ја подобриме играта, изјави Солскјер.

Реваншот ќе се игра во Рим на 6 мај.

Би можело да ве интересира

Де Лаурентис е подготвен да потроши 10 милијарди евра за да создаде турнир што ќе ги замени ЛШ и ЛЕ

Ана Ололовска

Формирани групите во Лигата на Европа

Ана Ололовска

Рашфорд: Нема да се предадеме, жалиме за трофејот

Ана Ололовска

Виљареал на пенали ја освои Лига Европа

Ана Ололовска

Кавани прв двоен стрелец на двете полуфиналиња во последните 35 години во евро-куповите

Ана Ололовска

Артета: Арсенал доминираше во второто полувреме, но не беше доволно добар во првиот дел

Ана Ололовска