Солскјер во одбрана на Лингард чија грешка доведе до пораз на Манчестер јунајтед кај Јанг Бојс

Од:

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, застана во одбрана на играчот од средниот ред на „Црвените ѓаволи“, Џеси Лингард, чија грешка резултираше со пораз од Јанг Бојс со 1:2 во натпреварот од 1. коло од групната Лига на шампиони.

– Ниту еден фудбалер не сака да греши, но тоа е дел од играта. Ќе учиме од ова, Џеси ќе учи од ова. Ќе се снајде и ќе биде подготвен до недела, кога играме со Вест Хем во Премиер лигата, го цитира Би-би-си, Солскјер.

Во петтата минута од судиското надополнување на натпреварот против Јанг Бојс одигран вчеравечер, при резултат 1:1, Лингард имаше неуспешно додавање пред својот гол, а неговата грешка ја искористи напаѓачот на швајцарскиот тим Џордан Сибачо, кој го совлада голманот на Јунајтед, Давид де Хеа.

Би можело да ве интересира

Пиоли: Порто победи заслужено, Милан не беше на ниво

Ана Ололовска

Гризман стана првиот играч во историјата на ЛШ кој постигнал два гола и добил црвен картон на ист натпревар

Ана Ололовска

Симеоне објасни зошто не се ракуваше со Клоп по поразот од Ливерпул

Ана Ололовска

Гвардиола: Манчестер сити направи сè, но не постигна гол

Ана Ололовска

Нејмар објави фотографија со Меси и Мбапе по триумфот над Сити

Ана Ололовска

Шериф е четвртиот клуб што го победи Реал во ЛШ под водство на Анчелоти

Ана Ололовска