Солскјер: Не заслужуваме да се пласираме во плејофот во Лигата на шампионите

Од:

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер по поразот од Лајпциг во 6. коло од Лигата на шампионите (2:3) истакна дека неговиот тим не заслужува да се пласира во плејофот.

Манчестер заврши на третото место во групата и се пласираа во плејофот во Лигата на Европа.

– Секако, не можеме да кажеме дека игравме добро. Не заслуживме да ја поминеме групата. Многу негативно влијаеше на нас поразот во Истанбул. На тој натпревар не смееше да се изгубат бодови. Со Лајпциг бевме близу до реми, но кога ќе се примат три гола е тешко да се дојде до бодови, истакна Солскјер.

Од Х-групата во плејофот се пласираа Лајпциг и Пари Сен-Жермен.

Би можело да ве интересира

Гвардиола: Гледајќи го Баерн, не сме фаворити во ЛШ

Ана Ололовска

Реал е првиот клуб со 100 натпревари во плејофот од Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Ана Ололовска

Мбапе го надмина Зидан по број на голови во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Гризман разочаран од поразот на натпреварот со ПСЖ

Ана Ололовска

Ди Марија и Нејмар не се во комбинација за натпреварот со Барселона

Ана Ололовска