Соиграчите на Пандев емотивни пред последниот меч на капитенот

Од:

Македонските фудбалери вечерва против Холандија под силни емоции ќе го играат завршниот натпревар на ЕУРО2020 по објавата на капитенот Горан Пандев дека за последен пат го облекува репрезентативниот дрес.

Илустрирајќи ја атмосферата во националниот тим пред натпреварот што започнува од 18 часот во Амстердам, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) објави попладнево фотографии полни со емоции на кои се капитенот Пандев и неговиот децениски соиграч во репрезентацијата Стефан Ристовски.

Пандев вчера објави повлекување од националниот дрес во кој дебитираше во јуни 2001 година, заминувајќи во историјата како рекордер според бројот на настапи и постигнати голови во „црвено – жолтиот“ дрес.

Би можело да ве интересира

Пандев ќе одигра уште една сезона за Џенова

А1он

Ангеловски и Пандев на прием во Агенцијата за млади и спорт

Ана Ололовска

„Марка“ го вброи Пандев меѓу ѕвездите на ЕУРО2020

Ана Ололовска

Пандев до Ангеловски: Шефе, благодарам е малку, го сплоти цел македонски народ

УЕФА ќе ја казни Македонија, репрезентативци ги прекршиле протоколите при тестирање во Амстердам

Жарко Настоски

Ван дер Варт: Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

Ана Ололовска