Со поддршка од „Комитите“, Вардар го почна походот кон враќањето во Првата лига

Од:

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар денеска ги почна подготовките за новата домашна сезона во која за прв пат во клупската историја ќе се натпреварува во Втората лига.

dobivaj vesti na viber

Со неколкумина „староседелци“ во тимот и 12 засилувања предводени од новиот тренер Горан Симов, „црвено – црните“ го одржаа првиот официјален тренинг на Националната арена „Тодор Проески“ бодрени од својата навивачка група „Комити“.

„Благодарност до нашите најверни навивачи, кои и покрај неповолните временски услови дојдоа да ни дадат поддршка и ни овозможија да го почувствуваме амбиентот кој само тие знаат да го направат“, напиша вечерва Вардар на својата фејбук-страница.

„Атмосфера која недостига на фудбалските борилишта и која многу ќе ни значи во остварувањето на нашите зацртани цели за експресно враќање во Првата лига“, додаваат во објавата.

Би можело да ве интересира

Глигоров: За брзо време Вардар пак ќе освојува трофеи

А1он

По само четири кола, „Вардар“ му врачи отказ на тренерот Симов

А1он

Прволигашите ја преместија шеснаесетфиналната пречка во Купот, Вардар на пенали славеше во Прилеп

А1он

ВИДЕО: ФК Вардар со ново раководство во новата фудбалска сезона

Ана Ололовска

Турскиот магнат Али Коч сака да го прави Вардар втор тим на Фенербахче, пишуваат медиуми

Жарко Настоски

Нелоски: Вардар е во Втора лига поради игнорантскиот однос на Шилегов