Со два гола Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес

Од:

Даниел Себалос му донесе победа на Реал Мадрид на гостувањето кај Алавес, благодарение на неговите два погодока.

Во дуелот од 6. коло на шпанската Примера, актуелниот шампион Реал Мадрид повторно се покажа неубедлив, но овојпат успеа да стигне до трите бодови. „Кралевите“ забележаа победа со 2-1 благодарение на двата гола на Себалос во 10-та и 43-та минута. Голот за Алавес го постигна Ману Гарсија 40-та минута.

За „Кралевите“ ова е само трета победа во Примера сезонава, во која веќе имаат два нерешени резултати, како и пораз во минатото коло од Бетис.

Во исчекување на останатите резултати Реал со 11 бодови моментно е на четвртото место на табелата.

Од водечката тројка, попладнево Атлетико Мадрид ја победи Севиља со 2-0, а лидерот Барселона вечерва гостува кај Џирона.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска