Со „Добредојде Златан“, раководството на Милан го пречека Ибрахимовиќ пред натпреварот со Сампдорија

Од:

Пред почетокот на денешниот натпревар на Милан со Сампдорија, домаќините на семафорот објавија фотографија со напаѓачот Златан Ибрахимовиќ.

Добредојде назад на „Сан Сиро“ Златан! – стоеше во пораката до шведскиот фудбалер.

Триесет и осумгодишниот Ибрахимовиќ денешниот меч од 18. коло од шампионатот на Италија го почна од клупата за резерви.

Швеѓанецот се врати во Милано на 2 јануари. Тој и порано има настапувано за Милан, а последните две сезони ги одигра на американскиот континент во дресот на Лос Анџелес галакси.

Навивачите на Милан очекуваат со доаѓањето на Ибрахимовиќ, да дојдат и подобри резултати.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ ќе го пропушти Емполи поради повреда на коленото

А1он

Папата Франциск и Ибрахимовиќ разменија книги

Ана Ололовска

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он

Четириесетгодишниот Ибрахимовиќ стигна до бројката од 400 првенствени голови

ВИДЕО: Шоу на Нада Топчагиќ на роденденот на Златан Ибрахимовиќ

Катерина Павлова-Николовска

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска