Смолинг ќе ги пропушти следните два натпревари на Рома

Од:

Дефанзивецот на Рома, Крис Смолинг нема да може да учествува на следните два натпревари на тимот, соопштува „Фудбал Италија“.

Според изворот, на 31-годишниот Англичанец му требаат околу две недели да закрепне од повредата на колкот, што ја доби на натпреварот против Верона (3:1) на 31 јануари.

Се известува дека играчот нема да може да се појави на теренот на натпреварите против Удинезе (14 февруари во италијанскиот шампионат) и Брага (18 февруари во Лигата на Европа).

Во сезоната 2020/21, Смолинг одигра 15 натпревари за Рома, на негова сметка е една асистенција. Фудбалерот веќе го пропушти натпреварот против Јувентус (0:2) на 6 февруари поради повредата.

Би можело да ве интересира

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ постави нов рекорд во Серија А

Ана Ололовска