Слимани: Гастиен ми рече дека сум „гнасен Арап“

Од:

Ислам Слимани, напаѓачот на Брест, обвини ривал дека го навредил неговото потекло. На натпреварот против Клермон, Алжирецот му се пожали на судијата дека противнички фудбалер го нарекол: „валкан Арап“.

Слимани потоа на судијата покажал во правец на Јохан Гастиен, 34.годишниот француски играч за врска.

„Тоа сум му го рекол? Не, не, не…“, изјави Гастиен по натпреварот, а таквиот коментар само уште повеќе го налути Слимани.

„Не сум луд, нема никого намерно да обвинувам погрешно“, изјави Слимани, кој годинава во Брест пристигна од Спортинг.

Натпреварот заврши со победа на Брест од 3:1.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Репрезентацијата на Велс го менува името

Голем удар за Португалија: Диого Жота го пропушта Светското првенство

Без Димитриевски, Алмерија му даде три гола на 40-годишниот голман на Рајо

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он

ВИДЕО: Репрезентативец што играше за Шкупи почина на 23 години, колабирал на сред тренинг

А1он

Болоња го потврди Тијаго Мота за нов тренер