Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Од:

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје.

КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се одржи од 30 мај до 7 јуни.

„Не можеме да дочекаме да ги пречекаме сите во прекрасната Македонија!“, стои во соопштението на КОНИФА, која ја сочинуваат територии кои не се признаени ниту од Обединетите нации ниту од ФИФА.

Би можело да ве интересира

ФФМ го одржа редовното Генерално собрание

Ана Ололовска

Баражите за ВМФЛ од 7 до 13 јули

Ана Ололовска

ФК Вардар остана без лиценца за Европа

Ана Ололовска

Ренова неделава почнува со тренинзи, Исљами останува предводник на екипа

Ана Ололовска

Муарем се врати во Работнички

Ана Ололовска

Достаниќ уште две години на клупата на Работнички

Ана Ололовска