Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Од:

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје.

КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се одржи од 30 мај до 7 јуни.

„Не можеме да дочекаме да ги пречекаме сите во прекрасната Македонија!“, стои во соопштението на КОНИФА, која ја сочинуваат територии кои не се признаени ниту од Обединетите нации ниту од ФИФА.

Би можело да ве интересира

Силекс го победи Работнички во натпревар со седум погодоци

Ана Ололовска

ПМФЛ: Вардар немоќен против Шкендија

Ана Ололовска

Нов лик на фудбалскиот стадион „Под Тумбе Кафе“ во Битола

Ана Ололовска

Општина Кавадарци, АМС и ФФМ го реконструираат градскиот стадион

Ана Ололовска

Лига на Нации: Реми на Македонија со Грузија

Ана Ололовска

Македонија на чекор до историски пласман на Европско првенство преку репрезентацијата на Грузија

Горјан Грнчаровски