Сколс за Ерера: Не може да додаде прецизно на 20 метри, за него нема место во тимот

Од:

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс упати критики кон еден од актуелните играчи на „црвените ѓаволи“, Андер Ерера, обвинувајќи го за недостиг на фудбалски квалитети.

– Време е да се запрашаме за нивото на фудбалерите во тимот. Што да кажам за играч кој не може да направи прецизно додавање на 20 метри? За него нема место во тимот, треба да си оди, прокоментира поранешниот англиски репрезентативец.

Сколс е познат по својот остар јазик и никогаш нема проблем јасно да го изразува своето мислење без да се интересира дали ќе навреди некого.

Би можело да ве интересира

Солскјер: Марсијал ќе продолжи да напредува

Ана Ололовска

Рашфорд и Мегваер во одбрана на Погба

Санчез заминува во Италија за да го финализира трансферот во Интер

Салах: ВАР значи повеќе пенали за мене

Кронке: Арсенал ќе биде активен на јануарскиот трансфер пазар

Клоп објасни зошто не се обидел да го врати Кутињо