Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Од:

Поранешниот играч од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Сколс кажа кои се најдобрите тимови против кои играл во текот на неговата кариера.

– Можевме да ја освоиме Лигата на шампионите уште четири, пет или шест пати. Барса на Гвардиола беше најдобриот тим против кој играв. Ти во средниот ред тогаш ги имаа Андрес Иниеста, Чави, Серги Бускетс и Лионел Меси. Анри од лево. Во дефанзивата беа Пике и Пујол. Неверојатен тим.

Ако одиме понатаму го ставам Реал во сезоната 2002/2003. Не победија со 3:1 во првиот натпревар. Ги имаа Роналдо, Зинедин Зидан, Луис Фиго. Тука беа и Раул, Роберто Карлос, Јеро, Касиљас. Неверојатно спектакуларен тим, се сеќава Сколс.

Тој беше дел од Манчестер јунајтед од 1993 до 2013 година, со прекин во сезоната 2011/12.

Би можело да ве интересира

Голови на Пандев и Барди во денешните дуели од Серија А и Ла Лига

Ана Ололовска

Челзи го подготвува својот прв предлог за Хаверц – 70 милиони евра плус бонуси

Ана Ололовска

Лестер подготвува понуда за Јовиќ од Реал

Ана Ололовска

Сетиен: Ривалот во борбата за трофејот ги победува сите натпревари

Ана Ололовска

Јунајтед е подготвен да плати 58 милиони фунти за Шкрињар

Ана Ололовска

Гризман може да го пропушти остатокот од сезоната

Ана Ололовска