Скај спортс: Манчестер јунајтед нема да го отпушти Солскјер

Од:

Оле Гунар Солскјер може да ја задржи функцијата главен тренер на Манчестер јунајтед. Претходно беше објавено дека клубот имал контакт со екс-тренерот на Интер Антонио Конте по поразот на Манчестер јунајтед од Ливерпул (0:5).

Сепак, според „Sky Sports“, тоа не било така. Солскјер не се очекува да добие отказ. Клубот смета дека и покрај горкото разочарување и резултатот толку болен за сите, сега главното внимание треба да се посвети на подобрување на ситуацијата – тимот освои само еден бод на последните четири натпревари во Премиер лигата и го зазема 7. место на табелата. Дури и покрај лошите резултати и гласините во Манчестер јунајтед, нема навестување дека 48-годишниот Норвежанец во моментов е во опасност да добие отказ.

Манчестер Јунајтед пред репрезентативната пауза ќе игра против Тотенхем (30 октомври), Аталанта (2 ноември) и Манчестер Сити (6 ноември).

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска