Сити со неодолива понуда за Гвардиола

Од:

Сопствениците на Манчестер Сити ќе му понудат на Пеп Гвардиоала договор на пет години во текот на кој би заработил 100 милиони фунти, односно 20 милиони фунти годишно, пишува „Сан“.

Каталонскиот тренер оваа сезона во Англија ги освои сите можни трофеи, па затоа арапските сопственици на Сити одлучија да му дадат „понуда што не се одбива“.

Гвардиола досега во Етихад годишно заработуваше по 15 милиони фунти, но шеиците одлучиле да му додадат уште пет милиони фунти бонус како награда за сите годинешни освоени круни.

„Граѓаните“ се уверени дека нивниот тренер е најдобриот во светот, па сакаат да го врзат за себе што е можно подолго.

Би можело да ве интересира

Што може да значи Брегзит за британскиот фудбал?

Ана Ололовска

Алиоски по стоти пат во дресот на Лидс

Ана Ололовска

Ливерпул му платил отштета од милион фунти на Манчестер сити

Ана Ололовска

Жиру може да го напушти Челси во јануари

Сколс: Не мислам дека заминувањето на Погба ќе биде голема загуба за Манчестер

Ана Ололовска

Арсенал го доби дербито во Франкфурт