Сити нема намера да го враќа Санчо

Од:

Манчестер Сити нема намера да го враќи Џејден Санчо.

Англискиот репрезентативец блеска за Борусија Дортмунд и предизвика интерес кај водечките екипи на Островот.

Германците се подготвени да се разделат со него за околу 100 милиони фунти, но немаат планови да го сторат тоа во јануари.

„Граѓаните“ имаат опција да се вклучат во битката за Санчо, за кого собраа 8 милиони во 2017 година. Постои клаузула во договорот Сити-Борусија која им овозможува на Британците да бидат фактор во иднината на играчот.

Доколку Дортмунд прифати понуда за одредена сума, тие се должни да го известат Сити и, доколку англискиот шампион даде иста сума, да ја прифати понудата.

Клубот на Гвардиола е подготвен да земе фудбалер на оваа позиција, бидејќи преговорите со Лерој Сане за нов договор беа неуспешни и Германецот, кој во моментов е повреден, најверојатно ќе го напушти „Етихад“.

Санчо, сепак, не е на списокот на шпанскиот менаџер, тврди „Мирор“.

Ливерпул, Манчестер Јунајтед и Челзи покажуваат интерес за фудбалерот.

Би можело да ве интересира

Ливерпул ги скроти „волците“, но даде жртва

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не планира да го разреши Солскјер

Ана Ололовска

Фудбалерите на Тотенхем ги негираа гласините за незадоволство од работата на Мурињо

Ана Ололовска

Себалос бара од Реал да го раскине договорот за закуп со Арсенал

Ана Ололовска

Рио Фердинанд: Кој ги донел овие играчи во Манчестер јунајтед?

Ана Ололовска

Јунајтед загуби од Барнли, Солскјер ги брани играчите

Ана Ололовска